اخبار

انواع مختلف سلفون بسته بندی + ویژگی ها

سلفون مواد غذایی

سلفون بسته بندی یا مشما بسته بندی یک ماده شفاف و پلاستیک است که برای بسته بندی و محافظت دور مواد غذایی، محصولات دارویی، پالت ها یا جعبه ها قبل از حمل و نقل پیچیده می شود. کشسانی منحصر به فرد سلفون های بسته بندی برای ایمن سازی محصولات و اطمینان از محکم بودن آنها ایده آل است.

 

ویژگی های مختلف سلفون بسته بندی و نحوه ساخت آن

سلفون بسته بندی یک محصول ویژه، قابل بازیافت، ماندگار و نیز ارزان قیمت است که معمولا از پلی وینیلیدن کلرید (PVDC)، اتیلن وینیل الکل (EVOH) یا پلی استایرن (PS) و سایر مواد نوین تولید می شود. از همه این رزین ها می توان برای ساخت این محصول کاربردی استفاده کرد.

تفاوت های زیادی میان سلفون های بسته بندی وجود دارد، برخی از این سلفون ها برای بسته بندی محصولات صنعتی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرند و از ضخامت بالا و مقاومت بالایی برخوردار است، برخی دیگر نیز مخصوص مواد غذایی هستند و در مقایسه با سلفون های صنعتی از ضخامت کمتری برخوردار هستند.

اما به طور کل انواع سلفون های بسته بندی که در آنها از فیلم استفاده می شود به سه دسته زیر تقسیم می شود:

 • سلفون های بسته بندی مواد غذایی
 • سلفون های بسته بندی غیر خوراکی
 • و سایر موارد

توجه داشته باشید که در هر یک از این دسته ها، می تواند بر اساس رزین و رنگ متفاوت باشد. همچنین ممکن است از یک لایه یا چند لایه تشکیل شده باشد.

سلفون بسته بندی مواد غذایی

سلفون بسته بندی مواد غذایی

 

شایان ذکر است که رزین پلی اتیلنی LDPE، متداول ترین ماده برای ساخت سلفون بسته بندی است که بیشتر در بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. معمولا ۶۵.۵ درصد از کل این محصول را LLDPE تشکیل می دهد و حدود ۲۵.۶ درصد یا ۸.۹  درصد از آن را HDPE  تشکیل می دهد.

اما در سلفون بسته بندی غیر غذایی، ۵۴.۹ درصد از محصول را پلی اتیلن و ۳۵.۵ درصد آن را LLDPE و۹.۶ درصد را نیزHDPE   تشکیل می دهد.

سلفون های بسته بندی به راحتی در اطراف محصولات غذایی پیچیده می شوند و از آنها در برابر محیط اطراف محافظت می کنند، با این کار می توان طول عمر مفید مواد غذایی مختلف را چندین برابر افزایش داد.

برخی از سلفون های بسته بندی کششی معمولاً تا حدودی چسبناک به نظر می رسند و تا حد زیادی بسیار انعطاف پذیر هستند. شما می توانید انواع مختلف سلفون بسته بندی مواد غذایی را با قیمت استثنایی از شرکت نادی پک تهیه کنید.

شرکت نادی پک مشما بسته بندی را در ظرفیت های مختلف و متناسب با نیازهای مختلف تولید و با کمترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. مشما بسته بندی این مجموعه از مواد مرغوب، قابل بازیافت و مقاوم تولید شده بنابراین می توانید با اعتماد و اطمینان خرید خود را انجام دهید.

محافظ غذا

محافظ غذا

 

انواع مختلف سلفون بسته بندی و مزیت های آن

سلفون بسته بندی یا مشما بسته بندی یک ماده شفاف و الاستیک است که برای بسته بندی و محافظت دور مواد غذایی، محصولات دارویی، پالت ها یا جعبه ها قبل از حمل و نقل پیچیده می شود. بازیابی یا کشسانی منحصر به فرد سلفون های بسته بندی برای ایمن سازی محصولات و اطمینان از محکم بودن آنها ایده آل است.

استفاده از مشما بسته بندی برای ایمن سازی و بالا بردن طول عمر محصولات  غذایی است، استفاده از این مواد در مقایسه با انواع دیگر مواد، یک راه حل بسیار مقرون به صرفه و مطمئن است. و هنگامی که بسته بندی با استفاده از سلفون های بسته بندی اعمال می شود، محصولات شما از سطح قابل توجهی از حفاظت برخوردار می شود.

از آنجا که راه حل های تک سایز به ندرت کار می کنند، سلفون بسته بندی در مجموعه ای از انواع، اندازه ها، فرمول ها و ضخامت ها ارائه می شوند. برخی از رایج ترین انواع سلفون های بسته بندی در زیر ذکر شده است:

 • سلفون بسته بندی ماشینی:

همانطور که از نامش پیداست، سلفون های بسته بندی ماشین به گونه ای طراحی شده است که توسط دستگاه اعمال می شود. این مزایای متعددی نسبت به سلفون های دستی ارائه می دهد که شامل کارایی، ایمنی، سرعت و هزینه کمتر مواد است. علاوه بر این ایمنی بسته بندی شما نیز با کمک سلفون های بسته بندی ماشینی تضمین شده است. این نوع از سلفون ها شبیه به فیلم های مخصوص بسته بندی صنعتی هستند.

 

 • سلفون بسته بندی دستی:

مشما بسته بندی دستی، بر خلاف مشما بسته بندی ماشینی، طوری طراحی شده است که با دست اجرا شود. این نوع سلفون ها به طور منظم در عملیات با ظرفیت کمتر استفاده می شود.

ممکن است که سلفون های دستی کارایی، سرعت و مقیاس انجام بسته بندی سلفون های ماشینی را ارائه ندهند، اگر به دنبال جلوگیری از هزینه اضافی هستید، سلفون های دستی بسته بندی مواد غذایی گزینه جذابی برای شما خواهد بود.

مشما بسته بندی

مشما بسته بندی

 

 • سلفون بسته بندی پیش کشیده:

سلفون های پیش کشیده قبلا در کارخانه تا حد نیاز و به اصطلاح تا  نقطه شکست کشیده شده اند. از آنجا که قبلاً کشیده شده است، کار شما راحت تر شده است و شما می توانید رول های سلفون متداول که در بازار است را خریده و از آن استفاده کنید. آنها به راحتی روی هر چیزی کشیده می شوند و از آن محافظت می کنند، به خصوص برای مواد غذایی.

 

 • سلفون بسته بندی رنگی سفارشی:

سلفون های کششی رنگی راه حل های بسته بندی شفافی هستند که در طیف وسیعی از رنگ ها ارائه می شوند. آنها برای کسب و کارهای مختلف مناسب هستند و می توانند بهره وری آن را افزایش دهند و فروش محصول را زیاد کنند.

 

 • سلفون بسته بندی مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش:

سلفون های تثبیت شده با اشعه UV مقاوم در برابر هوازدگی و جذب اشعه هستند. به لطف افزودنی اضافی مسدود کننده اشعه UV، این نوع سلفون می تواند اشعه مضر UV را مسدود کند. از همه مهمتر، آنها شفاف هستند، بنابراین هنوز خریدار می توانید به راحتی و بدون باز کردن بسته بندی، محتویات مواد غذایی را شناسایی کند.

 

 • سلفون بسته بندی چسب دار:

روکش چسب دار، فیلم چسبناک، محافظ غذا، سلفون، همگی نام یک فیلم نازک است که عمدتا برای آب بندی مواد غذایی در ظروف برای نگهداری طولانی مدت استفاده می شود. سلفون های چسب دار معمولاً در رول های مختلف به فروش می رسند.

این ماده برای چسبیدن به سطوح صاف طراحی شده است. روکش چسبنده طوری طراحی شده است که بدون استفاده از چسب، به راحتی روی تمامی بسته های مواد غذایی بچسبد و از آن محافظت کند.

نوع متداول سلفون بسته بندی چسبیده در خانه ها حدود ۲۰ سانتی متر تا ۱۰۰ سانتی متر عرض دارند، اما سلفون های صنعتی از عرض ۱۰۰ سانتی متر شروع می شوند و در ابعاد مختلفی برای مصرف کنندگان ارائه می شوند. استاندارد یا ضخامت اکثر سلفون های مواد غذایی ۱ الی ۱۰ میلی متر است. شما با مراجعه به نادی پک می توانید انواع مختلف عرض و همچنین نوع سلفون را انتخاب کنید.

بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی

 

 • سلفون بسته بندی با جعبه برش:

یکی از رایج ترین نوع سلفون های بسته بندی مواد غذایی در بازار، سلفون با جعبه برش است که طراحی استانداردی دارد. روی جعبه این نوع سلفون یک تیغه برش دندانه های فلزی مشاهده خواهید کرد که برای برش سلفون ایجاد شده و کاربرد خوبی دارد. اغلب با دوام است و می تواند نیاز مردم را برآورده کند.

 

 • سلفون بسته بندی محکم کشویی:

این رول های بسته بندی مانند سلفون های چسبیده با جعبه ارائه می شوند. تنها تفاوت این است که استفاده از طرح برش کشویی بسیار راحت تر و ایمن تر است. اگرچه این نوع سلفون کمی گران تر است، اما می تواند کارایی و ایمنی بیشتری را به شما ارائه دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *