اخبار

فیلم استرچ چه مزیتی دارند و چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

فیلم استرچ چیست

در بازار رقابتی امروز، تولیدکنندگان محصولات غذایی و همچنین مصرف کنندگان تحت فشار فزاینده ای قرار دارند، برای برآوردن خواسته های مختلف و اغلب متناقض، مانند کاهش هزینه ها، بهبود عملکرد و افزایش ویژگی های محیطی درون این عرصه معمولا اکثر مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای بسته بندی مواد غذایی، دارویی و … از موادی به نام  فیلم استرچ استفاده می کنند.

فیلم استرچ ها چه نیازهایی را می توانند تامین کنند؟

شاید تاکنون نام فیلم استرچ غذایی را زیاد شنیده باشید، اما با مزیت ها و کاربرد های گوناگون آن در صنعت تولید و یا در حوزه خانگی زیاد آشنا نباشید. اما این موضوع زیاد نگران کننده نیست، زیرا ما در این مقاله شما را با تمامی مواردی که باید درباره استرچ مواد غذایی بدانید آشنا می کنیم و مناسب ترین مرکز برای خرید استرچ غذایی را نیز با شما در میان می گذاریم.

توصیه می کنیم چند لحظه از وقت با ارزش خود را برای مطالعه این مطلب اختصاص دهید زیرا حفظ کیفیت مواد غذایی و سلامت آن می تواند برای شما و خانواده شما با ارزش باشد.

در بازار رقابتی امروز، تولیدکنندگان محصولات غذایی و همچنین مصرف کنندگان تحت فشار فزاینده ای قرار دارند، برای برآوردن خواسته های مختلف و اغلب متناقض، مانند کاهش هزینه ها، بهبود عملکرد و افزایش ویژگی های محیطی درون این عرصه معمولا اکثر مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای بسته بندی مواد غذایی، دارویی و … از موادی به نام  فیلم استرچ استفاده می کنند. زیرا این مواد می توانند بر توانایی حفظ و نگهداری مواد بسته بندی شده تأثیر بگذارند و فشار رقابتی را بین تولید کنندگان افزایش و مشکلات فزاینده را کاهش دهند.

استرچ غذایی

استرچ غذایی

 

فیلم استرچ غذایی، در بسیاری از موارد، به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا خواسته های مختلف بازار را برآورده کنند، این مواد بسیار کاربردی آنها را قادر می سازد تا کارهای کمتری را انجام دهند. متاسفانه، اطلاعات مربوط به این دسته از مواد در بسیاری از وب سایت ها نادرست است، زیرا این مواد روز به روز نسبت به گذشته بهتر و گسترده تر می شوند و معایب ابتدایی آنها نیز روز به روز برطرف و بر کیفیت آن افزوده می شود.

شرکت نادی پک، امیدوار است با تأمین این نیاز بتواند مشکلات این حوزه را برطرف کند.کارشناسان فنی و افراد غیر حرفه ای با درک بهتر اینکه فیلم استرچ چیست، چگونه استفاده می شود، چگونه در حفظ منابع کمک می کند و چگونه می تواند کمک کند تا تولیدکنندگان محصولات خود را به خوبی حفظ و نگهداری کنند، می توانند سودآوری خوب در این حوزه داشته باشند.

فیلم استرچ غذایی برای نگهداری، حفظ کیفیت مواد غذایی یا بسته بندی آنها کاربرد دارد، این نوع مواد قابلیت ها و مزیت های بسیار خوبی را شامل می شوند، نوع شفاف آن باعث می شود تا خریدار به راحتی بتواند بدون باز کردن بسته بندی به محتوای داخل بسته دسترسی داشته و آن را بررسی و از صحت کیفیت آن مطمئن شوند.

علاوه بر این، استرچ غذایی را می توان به دلیل ویژگی های زیست محیطی که دارد بازیافت نمود، این مقاله به مزایا و موارد مورد بحث می پردازد تا شناخت کامل از استرچ ها برای شما حاصل شود.

استرچ مواد غذایی

استرچ مواد غذایی

 

فیلم استرچ چه مزیت هایی برای ما انسان ها دارند؟

باید به این مزیت مهم فیلم استرچ آشنا باشید و بدانید که آنها در کاهش میزان زباله نقش به سزایی دارند. اکثر مواد استرچ ها قابل بازیافت هستند و این موضوع می تواند کمک بسیار زیادی به محیط زیست و حفظ آن کند. شاید اگر مواد استرچ به وجود نیامده بودند ما با میلیون ها تن مواد بسته بندی غیر قابل بازیافت در طبیعت روبرو می شدیم.

اغلب مردم وقتی در مورد استرچ مواد غذایی صحبت می کنند، از نظر فنی به مواد پلاستیکی که ضخامت آنها بین ۱ تا۱۰ میلی لیتر است و در بازار عرضه می شود اشاره دارند و فکر می کنند تمام بسته بندی های پلاستیکی انعطاف پذیر هستند و در یک گروه قرار دارند، در صورتی که آنها بنابر نیاز صنایع مختلف و بخش های خانگی در ضخامت های متفاوت و ابعاد و اندازه متفاوت و نیز در رنگ بندی های مختلف تولید می شوند.

چیزی که اکثر مردم متوجه نمی شوند این است که فیلم استرچ طبقه بندی وسیعی را پوشش می دهند، آنها می توانند نسبتاً ساده یا پیچیده باشند، و برای بسته بندی یک محصول یا بسته خاص در نظر گرفته شده باشند. مانند بطری های پلاستیکی و ظروف، یا مواد غذایی و یا مواد دارویی و نیز انواع مختلف محصولات کشاورزی مانند میوه ها.

در ساخت فیلم استرچ می توان از رزین های مختلف، که هر کدام دارای ترکیبی منحصر به فرد از خواص هستند استفاده کرد، استفاده از مواد رزین و سایر پلیمرهای نوین می تواند به طور خاص استرچ ها را ایده آل کند

برای برنامه های کاربردی باید از استرچ های خاص استفاده کنید. به عنوان مثال، پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) به عنوان یک مانع گاز عمل می کند، و برای بسته بندی مواردی مانند مرغ، که با قرار گرفتن در معرض اکسیژن می تواند به سرعت خراب شود استفاده کرد.

از طرف دیگر، فیلم کلرید پلی وینیل (PVC) نفوذپذیر در گاز است و برای بسته بندی مواردی مانند گوشت قرمز،که به مقدار کمی اکسیژن در داخل بسته نیاز دارند تا همواره به صورت تازه بماند، مناسب است.

سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی

 

فیلم استرچ مواد غذایی متناسب با موادی که در کارخانه تولید می شوند، ظاهر متفاوتی دارند، به عنوان مثال برخی از استرچ ها به صورت ساده، رنگی و یا با آرام شرکت ها تولید می شوند. همچنین چنین موادی را می توان در ضخامت های مختلف و لایه های تک لا یا بیشتر خریداری نمود.

بدین ترتیب، تنها چیزی که همه فیلم های پلاستیکی در آن مشترک هستند این است که آنها انعطاف پذیر هستند، همانطور که در مواد غذایی استفاده می شود برخی از استرچ ها به دلیل  سفت و سخت بودن و مقاومت بالایی که دارند برای بسته بندی کیسه ها، بطری های نوشابه، مواد شیمیایی، مواد کشاورزی، مواد دامی و غیره نیز استفاده می شوند.

بهترین و متداول ترین نوع فیلم استرچ در بازار کدام است؟

فیلم استرچ کره ای از نظر کیفیت، ماندگاری، مقاومت و نیز از نظر قیمت در بازار داخلی ایده آل ترین گزینه برای تولید کنندگان و بخش خانگی است. این نوع استرچ غذایی در رول های مختلف و در ابعاد و اندازه متفاوت به فروش می رسد. شما می توانید با نازلترین قیمت و با تضمین کیفیت استرچ کره ای را از شرکت نادی پک تهیه کنید.

شرکت نادی پک قابل اعتماد ترین ارائه دهنده فیلم استرچ کره ای در بازار داخلی است. این شرکت با قیمت رقابتی و با بالاترین کیفیت این محصول را برای مشتریان خود ارائه می دهد. شما به دو صورت اینترنتی و یا حضوری می توانید خرید خود را از شرکت نادی پک انجام دهید. هر دو روش برای شما ارزان و مقرون به صرفه خواهد بود، زیرا ما تخفیف خوبی برای محصولات خود ارائه می دهیم.

مشما بسته بندی

مشما بسته بندی

 

تعیین میزان استفاده از فیلم استرچ در بسته بندی و برنامه های غیر بسته بندی راحت است. برای این کار باید متناسب با موادی که قرار است بسته بندی شود آن را انتخاب کنید. شما می توانید برای نگهداری مناسب از چند لایه استرچ استفاده کنید.

پلی اتیلن (PE) تقریباً یک ماده کاملا مناسب برای ساخت انواع استرچ غذایی و صنعتی است. البته از سایر پلیمرها مانند پلی اتیلن خطی کم چگالی به مقدار ۶.۳۶ درصد، پلی پروپیلن (PP) به مقدار ۸.۹ درصد، PVC به مقدار ۳.۷ درصد و نایلون ۱ درصد و مواد دیگر در تولید انواع استرچ ها استفاده می شود.

توصیه می شود قبل از خرید فیلم استرچ در مورد آنها مطالعه و اطلاع کاملی از آن داشته باشید، زیرا برای بسته بندی مواد غذایی نمی توان از هر نوع ماده بسته بندی استفاده کرد، برای این که مواد مضر و شیمیایی می توانند به سلامت مواد غذایی آسیب برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *