اخبار

نکات جالب درباره استرچ مواد غذایی

استرچ مواد غذایی

استرچ مواد غذایی ساخته شده از پلاستیک پلی اتیلن طبیعی یا معمولی، مقاومت فوق العاده خوبی در برابر پارگی و کشش دارد، آنها همچنین مقاومت عالی در برابر سوراخ شدن دارند و تحت تاثیر عناصر محیطی مانند نور آفتاب و غیره قرار نمی گیرند. آنها در ضخامت ها و انواع مختلف، برای بسته بندی محصولات سنگین، سبک و حساس و محصولات سرد و گرم در دسترس هستند.

چه شناختی از استرچ مواد غذایی دارید؟

همه گیری COVID-19 اهمیت بسته بندی ایمن تر با کمک استرچ مواد غذایی را در سراسر دنیا افزایش داده است. شاید بپرسید فیلم استرچ چیست و چه کاربردی دارد، برای پاسخ به این سوال باید گفت:

فیلم استرچ یا روکش کششی یک فیلم پلاستیکی بسیار کشسان است که برای پوشاندن یا محافظت انواع مختلف مواد استفاده می شود. بیشتر از رزین های خطی پلی اتیلن با چگالی پایین (LLDPE) ساخته می شود که به طور مصنوعی از مواد پتروشیمی به دست می آیند.

به بیان ساده، این مواد یک پلاستیک نسبی بنزین است، اما با یک فرآیند مصنوعی به یک ماده پایدار تبدیل می شود که به طور کلی برای استفاده در صنایع مختلف ایمن است.

استرچ مواد غذایی به دلیل راحتی، عدم سمیت و ثبات، به طور گسترده ای برای بسته بندی استفاده می شود.

کاربرد استرچ مواد غذایی

کاربرد استرچ مواد غذایی

آیا روکش کششی قابل بازیافت است؟

قابل بازیافت بودن این محصولات، یک نگرانی مهم برای محیط زیست است، به خصوص اگر تجارت شما سبز باشد، بنابراین ارزش بحث در این مقاله را دارد.

بله استرچ مواد غذایی قابل بازیافت است. آنها ضمن این که برای مواد غذایی خطری ندارند، بلکه در هزینه نیز صرفه جویی می کنند. با این حال، بازیافت انواع استرچ کمی به تلاش نیاز دارد، زیرا برای بازیافت آنها به تجهیزات خاصی نیاز دارید.

چه زمانی باید از استرچ غذایی استفاده کنم؟

در صورت نیاز به موارد زیر می توانید از استرچ غذایی استفاده کنید:

۱. هنگامی که می خواهید از محصولات مواد غذایی خود در برابر گرد و غبار، خاک و رطوبت محافظت کنید: فیلم استرچ در برابر موادی که می توانند کیفیت مواد غذایی شما را خراب کنند، غیرقابل نفوذ است.

ادامه مطلب  تولید سلفون مواد غذایی چگونه انجام می شود؟

۲. از کالاهای خود در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) محافظت کنید: اشعه های نامرئی از خورشید می توانند باعث سرطان پوست شوند. آنها همچنین می توانند ذرات حساس به نور را آزاد کنند که می تواند مواد غذایی، لوازم آرایشی و سایر مواد مصرفی را خراب کند. روکش استرچ مخصوص می تواند محصولات شما را در برابر اثرات مضر خورشید محافظت کند.

۳. عمر مفید اجناس فاسد شدنی را افزایش دهید: با محافظت از کالاهای خود در برابر فساد، خوش طعم شدن آنها را نیز افزایش می دهید. علاوه بر این مواد FDA LLDPE به عنوان یک بسته بندی قابل قبول و بی خطر برای مواد غذایی طبقه بندی می شوند.

۴. برای تثبیت انبار بسته ها: بسته بندی با کمک استرچ مواد غذایی می تواند چندین بسته جعبه را به هم متصل کرده و تثبیت کند و به شما این امکان را می دهد که مواد غذایی خود را در حجم زیاد به طور ایمن حمل و یا انبار کنید.

۵. برای جلوگیری از دستکاری و محافظت در برابر سرقت: مشاغل بسیاری سالانه بر اثر سرقت مواد خود ضرر های بسیاری را متحمل می شوند. استرچ مواد غذایی مات از دیدن محتویات محموله شما جلوگیری می کند و سرقت کالاهای شما را برای آنها سخت می کند. علاوه بر این شما می توانید با کمک فیلم استرچ از دستکاری مواد غذایی نیز جلوگیری کنید.

استرچ غذایی

استرچ غذایی

انواع فیلم استرچ مواد غذایی در بازار کدامند؟

فیلم های استرچ نوآورانه امروزی، کاربرد زیادی در صنعت غذا و کشاورزی دارند. آنها از نظر جنس تنوع زیادی دارند و شما در هر حوزه های که فعالیت می کنید، می توانید از آنها استفاده کنید.

مجموعه نادی پک تولید کننده حرفه ای در حوزه فیلم های استرچ و انواع مختلف تجهیزات بسته بندی در کشور است. این شرکت دارای چندین نوع فیلم استرچ با کیفیت برای انواع مختلف حوزه ها است و فیلم های پایدار مطابق با قوانین محیط زیست نیز تولید می کند. مجموعه محصولات ما شامل فیلم های دمیده شده از پلی اتیلن بر پایه پلاستیک، فیلم های PE مبتنی بر ارگانیک و فیلم های حاوی درصد بالایی از مواد بازیافتی می باشد.

ادامه مطلب  فیلم استرچ چه مزیتی دارند و چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

فیلم استرچ بازیافت شده معمولا از مواد (PCR) یا از ضایعات حاصل از فیلم های استفاده شده تولید می شوند. آنها با کمک فرایند (PIR) تولید می شوند که باعث صرفه جویی در منابع می شود.

البته برای استرچ مواد غذایی سعی می شود از مواد بازیافتی استفاده نشود تا تاثیری روی بهداشت مواد غذایی نگذارد و مواد غذایی همواره سلامت خود را حفظ کنند.

فیلم های استرچ مواد غذایی با کیفیت بالا در برابر پارگی و سوراخ شدن بسیار مقاوم هستند و همچنین دارای مشخصات مختلفی از جمله:

  • ایمن برای غذا
  • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
  • شفاف
  • رنگی
  • چاپ شده
  • سوراخ دار
  • و غیره.
فیلم استرچ

فیلم استرچ

ما با استفاده از روش های استاندارد و مبتنی بر علم، آزمایشگاه مختلفی برای استرچ های مواد غذایی انجام داده ایم تا میزان سلامت آنها را بسنجیم. این آزمایش ها ما را قادر می سازد تا ایمنی، مقرون به صرفه بودن و پایداری محصولات خود را تضمین کنیم.

یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین استرچ ها در بازار، فیلم استرچ کره ای است. این محصول فوق العاده مقاوم، با کیفیت و ارزان قیمت است و برای محافظت از محصولات غذایی گزینه مناسبی است. فیلم استرچ کره ای از مواد مناسب تولید شده بنابراین هیچ گونه ضرری برای مواد غذایی و سلامت انسان ها ندارد.

نادی پک به عنوان ارائه دهنده پیشرو استرچ مواد غذایی، مسئولیت های زیست محیطی خود را بسیار جدی می گیرد. به همین دلیل است که ما فیلم های بسته بندی را از مواد اولیه تجدیدپذیر (پلی اتیلن بر پایه زیستی) و همچنین فیلم هایی با نسبت بالایی از مواد بازیافت شده تولید می کنیم. فیلم هایی که در مجموعه نادی پک ارائه می شود، هیچگونه خطری برای محیط زیست و سلامت انسان ها ندارند.\

ادامه مطلب  انواع فیلم شیرینگ، کاربردها و مزایا و معایب آنها

ویژگی های مهم فیلم استرچ مواد غذایی ساخته شده از پلی اتیلن طبیعی یا معمولی

استرچ مواد غذایی ساخته شده از پلاستیک پلی اتیلن طبیعی یا معمولی، مقاومت فوق العاده خوبی در برابر پارگی و کشش دارد، آنها همچنین مقاومت عالی در برابر سوراخ شدن دارند و تحت تاثیر عناصر محیطی مانند نور آفتاب و غیره قرار نمی گیرند. آنها به عنوان استرچ غذایی و لوله ای در ضخامت ها و انواع مختلف، برای بسته بندی محصولات سنگین، سبک و حساس و محصولات سرد و گرم در دسترس هستند.

علاوه بر فیلم استرچ مواد غذایی شفاف، فیلم های رنگی و چاپی نیز موجود است. شما می توانید در سخت ترین شرایط آب و هوایی نیز از این محافظ ها استفاده کنید. آنها دارای ظاهری صاف هستند و مقاومت بالایی نیز دارند. آنها را می توان به طور ایمن و کارآمد برای بسته بندی انواع مختلف مواد غذایی استفاده کرد.

فیلم استرچ کره ای

فیلم استرچ کره ای

فیلم های بسته بندی چند لایه نیز که با تکنولوژی بالا تولید شده اند، می توانند عطر و طراوت غذا را کاملاً حفظ کنند. فیلم های ما به عنوان فیلم های لوله ای، فیلم های کششی و کیسه هایی که در تماس مستقیم با غذا هستند، می توانند طول عمر مواد غذایی را افزایش دهند و یا از فساد زود هنگام مواد غذایی نیز جلوگیری کنند.

معمولا از فیلم استرچ مواد غذایی پلی اتیلن سالم، در بخش سلامت و تندرستی برای فعال کردن متابولیسم استفاده می شود.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص انواع فیلم استرچ می توانید با تیم پشتیبان مجموعه نادی پک تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. به این نکته توجه کنید که شما می توانید بهترین نوع فیلم استرچ را از نادی پلاستیک آریا با قیمت ارزان خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.