اخبار

فیلم استرچ را از کجا بخریم؟

فیلم استرچ

فیلم استرچ غذایی pvc کره ای نادی پلاستیک

از دیرباز بسته بندی همواره یکی از مهم‌ترین بخش‌های مربوط به زیبایی و همچنین حفظ سلامت و بهداشت بسیاری از کالاها، به خصوص مواد غذایی بوده است. امروزه با کمک فناوری‌های پیشرفته فیلم‌های بسته بندی با سطح بهداشتی و کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شوند. فیلم استرچ غذایی نیز یکی از باکیفیت‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های بسته بندی کالاهای گوناگون از جمله انواع مواد غذایی و خوراکی است که در تمامی حوزه‌های مربوط به نگهداری، فروش و فریز مواد غذایی از آن استفاده می‌شود. تولیدکننده‌های بسیاری در حال تولید و عرضه فیلم‌های بسته بندی مختلف مانند فیلم استرچ هستند، اما کیفیت ساخت هریک از آن‌ها به دلایل مختلف از جمله استفاده از متریال‌هایی با ناخالصی‌های مختلف، با یکدیگر متفاوت است.

 

خرید فیلم استرچ غذایی با کیفیت بالا و کاملا بهداشتی از بازار پررقابت امروزی امری بسیار دشوار است. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مقاله ابتدا درباره ویژگی‌ها و مزایای فیلم استرچ توضیح داده و سپس اطلاعات لازم در رابطه با نحوه خرید فیلم استرچ باکیفیت و مرغوب را ارائه کنیم. اگر به دنبال خرید بهترین و مرغوب‌ترین فیلم استرچ هستید، تا آخر متن با ما همراه باشید.

فیلم استرچ چیست؟

یکی از رایج‌ترین فیلم‌های بسته بندی که امروزه در بسته بندی بسیاری از محصولات به خصوص مواد غذایی استفاده می‌شود، فیلم استرچ نام دارد. این فیلم بسته بندی به دلیل داشتن ماهیتی با خاصیت کشسانی بالا و در عین حال مقاومت بالا در برابر پارگی، بهترین گزینه برای بسته بندی اقلام مختلف است. 

روکش مواد غذایی PVC یک فیلم پلاستیکی نازک است که بیشتر برای آب بندی و محکم کردن مواد غذایی در ظروف استفاده می شود. پس از بسته شدن مواد غذایی، می توانند برای مدت طولانی تری تازه بمانند. می توانید بسته بندی مواد غذایی پی وی سی را به صورت رول های جداگانه یا جعبه ای با لبه برش روی آن خریداری کنید.

روکش پلاستیکی به طور سنتی از پلی وینیلیدین کلراید ساخته می شود، اما امروزه گزینه های دیگری نیز وجود دارد که بسیار محبوب شده اند. یکی از جایگزین های محبوب برای روکش مواد غذایی PVC، روکشی است که از پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) ساخته شده است، اگرچه دارای یک نقطه ضعف است، که مقدار کمی چسبندگی آن است.

بسیاری از کاربران و مشتریان علاقه زیادی به دانستن ترکیبات تشکیل دهنده این فیلم استرچ دارند. فیلم استرچ غذایی در واقع نوعی پلاستیک (پلیمر) از نوع PVC است. این نوع فیلم بسته بندی به دلیل داشتن مواد اولیه با چگالی خطی کم (LLDPE) از خاصیت کشسانی و چسبندگی بالایی برخوردار است. 

بسته بندی مواد غذایی پلی وینیل کلراید (PVC) معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود:

پذیرایی

میوه ها، سبزیجات، پنیر و ساندویچ ها را بپیچید

گوشت های پخته و غیره

آیا می خواهید در مورد بسته بندی مواد غذایی PVC اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ ادامه مطلب

 

هدف از تولید فیلم استرچ غذایی چیست؟ 

فیلم استرچ غذایی باهدف حفظ سلامت و کیفیت اولیه مواد غذایی حساس ساخته شده است. به همین دلیل ترکیبات و مواد اولیه استفاده شده در این فیلم بسته بندی نسبت به سایر فیلم‌های بسته بندی متفاوت‌تر و باکیفیت‌تر است. عوامل محیطی همچون باکتری‌ها، میکروب‌ها و رطوبت از مهم‌ترین دلایل فاسد شدن بسیاری از مواد غذایی و میوه‌جات هستند. این فیلم بسته بندی با جلوگیری از نفوذ این عوامل محیطی مانع از فاسد شدن مواد غذایی شده و رطوبت و شادابی اولیه آن‌ها را به خوبی حفظ می‌کند. 

فیلم استرچ غذایی

مزایای استفاده از فیلم استرچ غذایی چیست؟ 

در بسته بندی مواد غذایی با استفاده از فیلم استرچ تمامی سطوح به صورت کامل تحت پوشش قرار می‌گیرند تا حتی ذرات هوا نیز نتوانند به داخل بسته بندی نفوذ کنند. به همین جهت از فیلم استرچ غذایی در تمامی مراحل از جمله حمل و نقل، نگهداری و انبار کردن استفاده می‌شود. این خاصیت فیلم استرچ موجب می‌شود که کیفیت مواد بسته‌بندی شده تا لحظه رسیدن به دست مشتری به خوبی حفظ شده و در عین حال سلامت آن نیز به شکل رعایت شده باشد. دیگر مزایای استفاده از فیلم استرچ بسته بندی در ادامه توضیح داده می‌شود. 

کاهش‌ هزینه‌های مربوط به بسته بندی 

یکی از بزرگترین مزایای فیلم استرچ نادی پلاستیک، مقرون به صرفه بودن آن است. این فیلم بسته بندی علاوه بر داشتن کیفیت ساخت بسیار بالا از قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر فیلم‌های بسته بندی برخوردار است. با توجه به اینکه در مورد موارد غذایی مانند گوشت و مرغ استفاده از بسته‌بندی‌های گران‌قیمت موجب افزایش قیمت نهایی محصول می‌شود و این مورد به ضرر مردم است، استفاده از فیلم استرچ برای بسته‌بندی این مواد، از نظر اقتصادی بهترین گزینه برای تولیدکننده، فرشنده و مردم است.

سهولت در استفاده و بسته بندی سریع و آسان 

فیلم استرچ غذایی به دلیل داشتن خاصیت کشسانی و چسبندگی بالا باعث می‌شود تا سرعت بسته بندی مواد غذایی افزایش یافته و در نتیجه پروسه بسته بندی انبوه مواد غذایی در زمان کمتر و با کیفیت بالاتری صورت گیرد. 

ویژگی‌های فیلم استرچ غذایی 

زیبایی و شفافیت از جمله ویژگی‌های شاخص و بسیار مهم یک فیلم بسته بندی مخصوص مواد غذایی است. فیلم استرچ غذایی علاوه بر داشتن خاصیت کشسانی بالا از شفافیت مطلوبی برخوردار بوده و این امکان را فراهم می‌کند تا مشتری با دید بهتر و کامل‌تری محتویات داخل بسته بندی را مشاهده کند. مقاومت بسیار بالا در برابر پارگی و ضربه از جمله ویژگی‌های قابل توجه این فیلم بسته بندی است که در مراحل مختلف حفظ و نگهداری مواد غذایی نقش ویژه‌ای دارد. 

برخورداری از خاصیت ضدتعریق 

یکی دیگر از ویژگی‌های متمایز فیلم استرچ غذایی داشتن خاصیت ضدتعریق است. در حقیقت این فیلم بسته بندی در بازه‌های مختلف تغییرات دمایی از تعریق مواد غذایی جلوگیری می‌کند. این خاصیت به فیلم استرچ کمک می‌کند تا ظاهر شفاف خود را حفظ  کند. 

موارد کاربرد فیلم استرچ غذایی 

فیلم استرچ غذایی تولید شده در شرکت نادی پلاستیک به دلیل داشتن خاصیت‌های مهمی چون کشسانی و مقاومت بالا در بسته بندی مواد غذایی بسیار حساسی چون فراورده‌های گوشتی، مرغ، شیرینی‌جات، سبزی‌های مختلف و… کاربرد گسترده‌ای دارد. از این نوع فیلم بسته بندی نیز بسیاری از شرکت‌های عرضه‌کننده مواد غذایی سرد و نیمه پز نیز به صورت گسترده در بخش انبار، نگهداری و فروش استفاده می‌کنند. 

حال که با فیلم استرچ و ویژگی‌های آن آشنا شدیم، در ادامه راهنمای خرید فیلم مناسب ارائه می‌شود. 

نکات بسیار مهم در رابطه با خرید فیلم استرچ غذایی باکیفیت 

یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از مشتریان و کاربران خرید فیلم استرچ غذایی باکیفیت از مراکز فروشگاهی مطمئن و معتبر است. در خرید این نوع فیلم بسته بندی باید به نکاتی همچون ضخامت، قدرت کشسانی و شفافیت توجه کافی داشته باشید.

بسیاری از شرکت‌‌های تولیدکننده این نوع فیلم بسیاری از استانداردها را رعایت نکرده و در نهایت منجر به بدبینی مشتریان نسبت به ماهیت و کارایی این فیلم می‌شوند. اما فیلم استرچ غذایی در شرکت نادی پلاستیک با بهترین متریال و مواد اولیه و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا ساخته می‌شود. 

 

خرید فیلم استرچ غذایی با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت 

شرکت نادی پلاستیک با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا قادر است فیلم استرچ غذایی با بالاترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه به سرتاسر کشور عرضه کند. یکی دیگر از خدمات خاص و متمایز این شرکت سفارشی‌سازی فیلم استرچ غذایی مطابق با سلیقه مشتریان است. در واقع شما با مراجعه به سایت نادی پلاستیک می‌توانید فیلم استرچ بسته بندی مورد نظر خود را مطابق با موارد زیر سفارش دهید: 

 

    • سفارش با مقاومت بسیار بالا و ضخامت بیشتر 

    • سفارش در رنگ‌های مختلف برای افزایش زیبایی بسته بندی 

    • سفارش به دو صورت شفاف و مات 

 

جمع‌بندی

فیلم استرچ به دلیل مزایای بسیاری که دارد، برای بسته‌بندی بسیاری از کالاها و مخصوصا مواد غذایی بهترین انتخاب است. توجه به کیفیت تولید، مقاومت و شفافیت فیلم استرچ در هنگام خرید بسیار مهم است. برای داشتن یک بسته‌بندی مقاوم، کم‌هزینه، شفاف و سالم، فیلم‌های استرچ نادی‌پلاستیک بهترین پیشنهاد برای شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیلم‌های نادی پلاستیک، با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید

تصویر فیلم استرچ صنعتی

فیلم استرچ صنعتی

 

1. چرا غذا در پلاستیک فیلم استرچ پیچیده می شود؟

روکش مواد غذایی پی وی سی برای بسته بندی مواد غذایی به دلیل چسبیدن به خود و به ظروف غذا برای تشکیل یک مهر و موم محکم استفاده می شود. فیلم استرچ با جلوگیری از ورود هوا، طراوت غذا را حفظ می کند.

همچنین رطوبت را از غذاهای خشک دور نگه می دارد و از غذاهای مرطوب در برابر از دست دادن رطوبت محافظت می کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از فیلم استرچ این است که بو را مسدود می کند و از پخش شدن آن به سایر غذاهای ذخیره شده در نزدیکی جلوگیری می کند.

 

2. آیا بسته بندی مواد غذایی در بسته بندی پلاستیکی بی خطر است؟

بله بی خطر است.
هیچ مدرکی حاکی از مضر بودن روکش مواد غذایی PVC نیست، اما ایده خوبی است که بسته بندی مواد غذایی حداقل 2 سانتی متر از مواد غذایی فاصله داشته باشد.

4. تفاوت بین فیلم غذایی PVC و بسته بندی مواد غذایی غیر پی وی سی چیست؟

فیلم کششی برای اولین بار از پلی وینیلیدین کلراید (همچنین به عنوان PVC شناخته می شود)، رایج ترین ماده ساخته شد. روکش مواد غذایی غیر پی وی سی بیشتر از پلی اتیلن با چگالی کم ساخته می شود.
تفاوت اصلی بین هر دو این است که روکش غذایی PVC یک فیلم چسبنده است در حالی که غیر پی وی سی اینگونه نیست.

5. آیا می توان از روکش غذایی PVC در مایکروویو استفاده کرد؟

بله، اما ایجاد سوراخ برای تهویه بخار ایده خوبی است. علاوه بر این، فیلم کششی نباید با مواد غذایی پرچرب تماس پیدا کند. باید بدانید که چربی اگر تا دمای بالا گرم شود، می تواند پوشش پلاستیکی را ذوب کند.

6. چه اندازه فیلم استرچ باید استفاده کنم؟

اندازه پوشش کششی بر اساس نیاز شما تعیین می شود زیرا ضخامت و عرض های مختلف برای انواع کاربردها وجود دارد.

7. آیا می توان از پوشش غذایی PVC در فریزر استفاده کرد؟

بله، می توان از آن برای فریز کردن غذاها استفاده کرد. بهترین راه برای بسته بندی مواد غذایی برای فریزر این است که این کار را محکم انجام دهید و مطمئن شوید که هوای اضافی را بیرون نگذارید. با حذف تمام هوا می توانید از سوختن فریزر جلوگیری کنید.

8. آیا می توانم از پوشش پلاستیکی در فر استفاده کنم؟

خیر، پوشش پلاستیکی نباید در موارد زیر استفاده شود:
کوره ها
اجاق گاز
توستر
پوشش غذایی PVC در صورت استفاده در هر یک از موارد پخت بالا ذوب می شود.

9. آیا پوشش پلاستیکی را می توان گرم کرد؟

همانطور که گفته شد، فیلم کششی را نمی توان در کوره یا با سایر اشکال حرارت مستقیم گرم کرد. به یاد داشته باشید که پوشش پلاستیکی در صورت گرم شدن می تواند ذوب شود.

10. آیا روکش مواد غذایی PVC سازگار با محیط زیست است؟

تولید کنندگان بسته بندی مواد غذایی PVC مانند Thong Guan در تمیز نگه داشتن زمین تا حد امکان اولویت دارند. فیلم های پلی اتیلنی که تولید می کنیم برای محیط زیست بی خطر هستند.

چرا روکش مواد غذایی PVC سازگار با محیط زیست است؟
قابل بازیافت
حاوی یا تولید محصولات جانبی سمی یا خطرناک نیست
سرویس های بهداشتی را فراهم می کند
ماندگاری طولانی، بنابراین هیچ هدر رفتنی وجود ندارد

استفاده از روکش غذایی PVC باعث کاهش رشد کپک، جلبک یا عفونت توسط آفات و جوندگان می شود.

11. آیا روکش پلاستیکی عایق خوبی است؟

روکش پلاستیکی مزایای زیادی دارد اما متأسفانه عایق خوبی نیست. ممکن است به حفظ گرما کمک کند، اما فویل آلومینیومی عایق بهتری است. بهترین راه برای استفاده از پوشش پلاستیکی به عنوان عایق، استفاده از دو لایه با هوا در بین آن است.

نتیجه سوالات متداول فیلم استرچ

روکش مواد غذایی یک لایه پلاستیکی نازک است که بیشتر برای بستن مواد غذایی در ظروف استفاده می شود تا برای مدت طولانی تری تازه بماند. همچنین برای نگهداری و حمل و نقل استفاده می شود.
روکش مواد غذایی PVC به بسیاری از سطوح صاف بدون چسب می چسبد. این یکی از مزایای اصلی استفاده از پلی وینیلیدین کلراید به جای بسته بندی مواد غذایی غیر پی وی سی است.
به یاد داشته باشید که مهمترین نقش بسته بندی مواد غذایی PVC حفاظت و نگهداری است، بنابراین برای کیترینگ ها، رستوران ها و حتی سوپرمارکت ها عالی است زیرا از مواد غذایی در برابر رطوبت، نور، حشرات و حیوانات محافظت می کند.
آخرین اما مهم، به یاد داشته باشید که وقتی از روکش غذایی PVC استفاده می کنید، ضایعات مواد غذایی را نیز کاهش می دهید و محیط زیست را نجات می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *