کاربرد نایلون های حباب دار در خانه + انواع نایلون های حباب دار 

یکی از پرکاربردترین متریال‌های بسته بندی نایلون‌ها حباب دار نام دارند. این نوع مواد پلاستیکی به دلیل داشتن ساختاری بسیار مقاوم و مستحکم همواره در بسته بندی محصولات و اقلام مختلف استفاده می‌شوند. پلاستیک‌ها یا نایلون‌های حباب دار در بسیاری از موارد در محافظت از لوازم حساس و شکننده استفاده می‌شوند، افزون بر موارد فوق این مواد بسته بندی در بخش‌های دیگر به خصوص در خانه‌ها و منزل‌ها کاربرد بسیار گسترده‌ای دارند. 

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

مقاومت و ماندگاری فیلم پلی الیفن شرینک و کاربرد آن در صنعت بسته بندی

امروزه بنا بر رشد و توسعه علم و تکنولوژی شاهد پیشرفت‌های گسترده‌ای در بسیاری از صنایع جامعه بشری به خصوص صنعت بسته بندی هستیم. بسیاری از متریال‌هایی که امروزه در ساخت لوازم بسته بندی استفاده می‌شود همواره برتری‌های بسیاری نسبت به متریال‌های قدیمی دارند. فیلم پلی الیفن شرینک نیز از جمله پرکاربردترین و برترین لوازم بسته بندی است. این نوع فیلم بسته بندی به دلیل داشتن ویژگی‌های ساختاری و فیزیکی بسیار زیاد خود همواره به صورت گسترده‌ای در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

گرانول چیست؟ + کاربرد و مزایای انواع گرانول در صصنعت بسته بندی

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در طریقه استفاده از مواد پلاستیکی در صنایع مختلف دستگاه‌های جدید و پیشرفته‌ای به منظور تولید انواع مختلف مواد پلاستیکی ساخته می‌شوند. اما یکی از سوالات متداول در رابطه با این دستگاه‌ها این است که از چه مواد اولیه‌ای در آن‌ها استفاده می‌شود؟ گرانول به عنوان مواد پایه و اولیه در دستگاه‌های تولید کننده محصولات پلاستیکی استفاده می‌شود.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

نقش پلیمرها در صنعت بسته بندی + مزایای استفاده از پلیمر در بسته بندی

بدون وجود مواد پلیمری زندگی انسان در زمینه‌های مختلف به خصوص توزیع و مراقبت از محصولات مختلف با مشکلات بزرگی مواجه می‌شود. به همین جهت قصد داریم در این مقاله نقش پلیمرها در صنعت بسته بندی را به صورت کامل شرح داده و انواع مختلف این نوع مواد را معرفی کنیم.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

دلایل اهمیت بیشتر بسته بندی های پلاستیکی نسبت به سایر بسته بندی ها + مزایای بسته بندی های پلاستیکی

مواد پلاستیکی به دلیل داشتن برخی ویژگی‌های ساختاری همچون مقاومت و شکل‌پذیری بالا، سطح بهداشت و ایمنی بالا و… بیشتر از سایر متریال‌های بسته بندی مورد توجه قرار می‌گیرند.
در این مقاله در رابطه با دلایل اهمیت بیشتر بسته بندی های پلاستیکی نسبت به سایر بسته بندی ها به توضیحات بیشتری می‌پردازیم.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

پلاستیک های زیستی جایگزینی مناسب در صنایع بسته بندی

همواره موضوع پلاستیک های زیستی و جایگزینی آن‌ها در صنایع بسته بندی مسئله‌ای بسیار مهم و چالش برانگیز است، در این مقاله این مسئله را از تمامی جوانب به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

هوش مصنوعی و تاثیر آن بر صنعت بسته بندی

زمانی که از هوش مصنوعی حرف می‌زنیم، در واقع به یک دنیای بسیار پیشرفته و هوشمند وارد می‌شویم. تکنولوژی هوش مصنوعی دنیایی مملو از فناوری‌های فوق پیشرفته است که در آینده نه چندان دور تحول عظیمی را در بسیاری از صنایع جامعه بشری به وجود خواهد آورد. ورود تکنولوژی هوش مصنوعی به صنعت بسته بندی همواره مزیت‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد که حتی برخی از آن‌ها برای بسیاری از افراد غیر قابل تصور است. یکی از شاخص‌ترین تاثیرات هوش مصنوعی در بسته بندی تسهیل سیستم‌های توزیع و انبارداری کالاهای بسته بندی شده است که در نهایت باعث می‌شود تا فرایند توزیع کالاها سریع‌تر و بهتر صورت گیرد.

ادامه مطلب

نگاهی دقیق تر به پتانسیل استفاده از پلاستیک در بسته بندی در بازارها

یکی از موضوعات بسیار مهم در صنعت بسته بندی، پتانسیل استفاده از متریال‌های مختلف فلزی، شیشه، چوب و پلاستیک است. هر یک از این متریال‌ها مزایا و ویژگی‌های خاص خود را داشته و در مقابل معایبی نیز دارند. در این میان پلاستیک بیشترین کاربرد را در بسته‌بندی کالاهای گوناگون دارد. اما چالشی که در صنعت بسته بندی همواره وجود داشته است، این است که پتانسیل پلاستیک در بسته بندی در بازارها چقدر بوده و تا چه حدی می‌تواند در این صنعت مورد استفاده قرار گیرد؟

ادامه مطلب

معرفی کامل انواع طبقه بندی پلاستیک + کاربرد و مزایای هرکدام

پلاستیک به دلیل داشنن تنوع بسیار بالا در فراورده‌های شیمیایی خود در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. در ادامه این مقاله در رابطه با طبقه بندی پلاستیک و خواص و مزایای هر یک از فراورده‌های پلاستییکی به توضیحات بیشتری می‌پردازیم.

ادامه مطلب

دسته‌بندی نشده

5 قانون طلایی در طراحی و دیزاین بسته بندی که نباید نادیده بگیرید

سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری بسیاری بر این باورند که دیزاین و طراحی بسته بندی به اندازه خود برند حائز اهمیت است. طراحی بسته بندی نوعی برندسازی کالاهای شما در محیط‌های خرده فروشی مانند مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و… است که نقش مهمی در جلب نظر مشتریان ایفا می‌کند. یک طراحی و دیزاین جذاب و حرفه‌ای علاوه بر جذب هرچه بیشتر مخاطبین هدف موجب تمایز محصولات شما از سایر گونه‌های مشابه موجود در بازار می‌شود.

ادامه مطلب