اخبار

سلفون بسته بندی چه خصوصیات مهمی دارد؟

بسته بندی مواد غذایی

تاریخچه به وجود آمدن سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی، اصطلاحی عمومی است که برای توصیف مواد مختلف استفاده می شود. منظور از سلفون، پلاستیک نازک است که در حوزه بسته بندی محصولات صنعتی و یا بسته بندی مواد غذایی به کار گرفته می شود. بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی که به آن فیلم شرینک نیز گفته می شود، یک پلاستیک نازک است که معمولاً برای آب بندی و ایمن سازی مواد غذایی در ظروف برای تازه نگه داشتن استفاده می شود.

یکی از بازارهایی که سلفون بسته بندی بیشترین اهمیت را در آن دارد، صنایع غذایی است. این نوآوری شگفت انگیز پلاستیکی هر روز به مشاغل کوچک، متوسط و بزرگ کمک می کند تا با کاهش هزینه ها و افزایش ماندگاری محصولات خود، کیفیت و کاهش ضایعات غذا را افزایش دهند. مزایای استفاده از این ابزار بسته بندی هم برای مشاغل و هم برای مشتری اعمال می شود.

برای خرید مشما بسته بندی نادی پلاستیک کلیک کنید.

در این مقاله ما به مهمترین مزیت های استفاده از سلفون ها می پردازیم و شما را با این محصول آشنا می کنیم.

معمولا سلفون بسته بندی مواد غذایی در رول های جداگانه و در وزن های مختلف فروخته می شوند. البته به تازگی برای برش راحت تر سلفون ها روی جعبه رول سلفون از یک تیغه برش استفاده می کنند تا عمل برش به صورت سریع و مناسب انجام شود.

در سال ۱۹۳۳ هنگامی که یک کارگر آزمایشگاهی به نام رالف ویلی، در شرکت شیمیایی Dow مشغول به کار بود، برای شستشوی مناسب  لیوان های مورد استفاده در تولید یک محصول خشکشویی، توانست سلفون بسته بندی یا همان پلاستیک بسته بندی را کشف کند. این محصول در ابتدا به اسپری تبدیل شد تا به هواپیماهای جنگنده پاشیده شود تا در برابر عناصر محیطی محافظت شوند.

در ابتدا جنس پلاستیک های بسته بندی PVdC (پلی وینیلیدن کلراید) بود. اما در سال ۱۹۴۹ فردی به نام داو کمیکال توانست اسپری قدیمی را تغییر و سلفون های کنونی را تولید کند.

سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی

سلفون بسته بندی از چه چیزی ساخته شده است؟

سلفون بسته بندی معمولاً از PVC (پلی وینیلیدن کلراید) ساخته می شود. البته با پیشرفت فناوری روز به روز این مواد گسترده تر می شوند به طوری که در سال های اخیر سایر گزینه های PVC محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. محبوب ترین گزینه در سال های اخیر LDPE (پلی اتیلن با چگالی کم) نام دارد، این مواد در مقایسه با مواد قدیمی بهتر و با کیفیت تر هستند و از همه مهمتر برای بدن انسان ها ایمن تر و بدون خطر هستند.

ادامه مطلب  انواع مختلف فیلم پلی الیفین شرینک و ویژگی های آنها

البته در سال ۲۰۰۴ خیلی از مواد قدیمی مورد استفاده برای تولید محصولات بسته بندی به دلیل نگرانی های زیست محیطی کنار گذاشته شدند.

انتخاب و خرید انواع سلفون بسته بندی مواد غذایی

در حال حاضر انواع مختلفی از مواد بسته بندی در دسترس است، اما انتخاب مواد بسته بندی مناسب همیشه یک چالش است. سلفون بسته بندی یکی از بهترین روش های بسته بندی انواع مواد غذایی، میوه ها و سبزیجات در صنعت امروزه محسوب می شود. هدف اصلی استفاده از مشما بسته بندی یا همان سلفون ها، محافظت از مواد داخل ظروف در طی فرآیند حمل و نقل یا نگهداری است.

در اینجا به خلاصه ای از مهمترین مزایای سلفون بسته بندی اشاره می کنیم:

محافظ غذا

محافظ غذا

سلفون بسته بندی مناسب برای تازه نگه داشتن مواد غذایی:

اگرچه برخی تصور می كنند كه جمع كردن مواد غذایی غیر ضروری است، اما سلفون بسته بندی در واقع نقش بسیار مهمی در كاهش ضایعات مواد غذایی دارد. معمولا سلفون از رسیدن اکسیژن به محصول موجود در داخل ظروف جلوگیری می کند، که به نوبه خود سرعت تجزیه را کاهش می دهد و ماندگاری کالای محصور شده را افزایش می دهد. هرچه محصول برای مصرف ایمن باشد، انرژی کمتری برای تولید و تحویل محصول دیگر در نوع خود مورد نیاز است.

زیبایی شناسی محصول:

یکی از مزایای بسیار مهم سلفون بسته بندی، شفاف بودن فیلم است. این بدان معناست که مواردی مانند میوه و سبزیجات، از جمله موارد دیگر، هنگام بسته شدن در بسته بندی هنوز هم دیده می شوند. این موضوع به مشتری کمک می کند تا کیفیت محصول را بسنجد و به او امکان می دهد تا بهترین کالای موجود را برای خود انتخاب کند.

ادامه مطلب  نکات مهم درباره فیلم pvc شرینک

علاوه بر این سلفون ها نیز برای اهداف بازاریابی بسیار مفید هستند، زیرا می توان تبلیغات را روی آن چاپ کرد. علاوه بر این  اجازه دادن به شرکت برای افزودن اطلاعات مهم به بسته بندی مواد غذایی، در حالی که هنوز مصرف کننده را قادر می سازد تا آنچه را در داخل ظروف است را مشاهده کنند.

حفاظت:

همانطور که قبلا ذکر شد، مشما بسته بندی می تواند از تماس محصولات با اکسیژن محافظت کرده و از خراب شدن آن جلوگیری کند. با این حال، بسته بندی مناسب همچنین می تواند از آن در برابر سایر آلودگی های خارجی محافظت کند. در طول تولید و حمل و نقل کالا، موارد بسیاری وجود دارد که ممکن است در صورت تماس با مواد غذایی، مواد را غیرقابل فروش یا نامناسب برای مصرف کند.

یک لایه نازک از مشما بسته بندی می تواند از تماس این آلاینده ها با ماده غذایی محصور جلوگیری کند. باز هم، این موضوع منجر به کاهش اتلاف مواد غذایی در طولانی مدت می شود و یک راه حل بسته بندی مناسب برای اقتصاد ایجاد می کند.

محافظ مواد غذایی

محافظ مواد غذایی

ذخیره سازی:

فضای ذخیره سازی و فضای موجود در وسایل حمل و نقل اغلب مسئله ای مهم است. اگر موردی در بسته بندی بیش از حد محصور شده باشد، منجر به اشغال بیشتر فضای حمل و نقل، کامیون ها و کانتینرهای حمل و نقل می شود. این نه تنها استفاده بی فایده از فضا است، بلکه منجر به هزینه های حمل و نقل بسیار بیشتری نیز می شود، که به نوبه خود منجر به مصرف سوخت بسیار بالاتر می شود.

سلفون بسته بندی باعث می شود تا محصول با استفاده از حداقل مواد محافظت شود. به جای جعبه ها یا ظروف بزرگ، این ماده فضای ذخیره سازی را هنگام حمل و نقل یا انبارداری را به حداقل می رساند.

ادامه مطلب  محصولات POF قابل بازیافت هستند!

قابل اعتماد:

یکی از مولفه های مهم سلفون بسته بندی اعتماد است. این بدان معناست که وقتی از آن استفاده می کنید، دیگر نباید نگران فاسد شدن و یا ریختن مواد غذایی از ظرف آن باشید. به راحتی می توانید بعد از کشیدن سلفون روی مواد غذایی آنها را انبار کنید، جابجا کنید و یا برای مراکز فروش ارسال کنید.

کارآمد:

استفاده از مشما بسته بندی نسبتاً ارزان تر از سایر محصولات است، این مواد به راحتی روی انواع مواد غذایی قرار می گیرند و می توانند از آنها محافظت و مراقبت نمایند. مهمترین کاری که مشما بسته بندی انجام می دهد این است که، از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری و طول عمر استفاده از مواد غذایی را افزایش می دهد.

سلفون بسته بندی مواد غذایی

سلفون بسته بندی مواد غذایی

بودجه پسند:

طیف وسیعی از دستگاه های بسته بندی کوچک و بزرگ در بازار وجود دارد که نسبتا گران قیمت هستند، اما اگر به دنبال ارزانترین و مناسب ترین روش بسته بندی مواد غذایی هستید، حتما سلفون بسته بندی را در اولویت های خود قرار دهید. این مواد به راحتی و بدون این که فضای زیادی را در محل کار شما اشغال کنند قادر هستند مواد غذایی را بسته بندی کنند.

علاوه بر این در مقایسه با دستگاه های تمام اتوماتیک بسته بندی ارزان تر و مقرون به صرفه تر هستند.

اگر فکر می کنید ماشین آلات بسته بندی پلاستیکی کوچک یا  انواع سلفون بسته بندی می توانند به نفع تجارت شما باشند، چرا امروز با ما تماس نمی گیرید؟ کارشناسان ما خوشحال خواهند شد که به شما کمک می کنند تا راه حل مناسب برای تجارت خود پیدا کنید، زیرا سلفون  های کوچک بسته بندی می تواند به بسیاری از صنایع کمک کند، نه فقط مواد غذایی.

ما در مجموعه تولید نادی پلاستیک بهترین و ارزانترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهیم از سلفون بسته بندی ارزان قیمت گرفته تا دستگاه های تمام اتوماتیک بسته بندی شرینک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.